Arkadan Diş Teli

Lingual Teknik

Düzenli olarak konuşabilen veya bir kameranın önünde sahne alan bazı profesyoneller, dişlerini düzeltmenin gizli bir yolunu istiyor. Diğer gençler ve yetişkinler, kozmetik veya genel diş sağlığı kararlarını başkalarıyla paylaşmaları gerekmediğini düşünüyor. Dişlerinizin arkasına yerleştirilen Lingual teknik diş telleri, en iyi yüz yakın çekiminizi göstermeniz gereken durumlar için iyi bir seçenektir.

Bu benzersiz diş telleri, en son teknoloji kullanılarak oluşturulmuştur ve ağzınızın eşsiz yapısına uyacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Lingual diş telleri, onları giyerken bile güzel bir gülümseme verebilir. Sadece en iyi kalitede ortodontik tedavi almakla kalmaz, aynı zamanda parlak bir gülümseme de alırsınız! Neredeyse görünmez bir parantez arıyorsanız, dilli parantezin faydalarını keşfedin.

Hastaların ağız hijyeni iyi olursa ve ortodontik tedavi sırasında şeker alım sıklığını azaltırsa, o zaman hasar (beyaz izler, kireç çözme, çürüme) birinin diş tellerinin içinde veya dışında kalması sorun değildir. Bununla birlikte, ağız hijyeni talimatlarına uyulmazsa ve dişlerde bazı beyaz lekeler görülürse, lingual diş telleriyle görülmezler.

Bu Lingual teknik telleri ile dişlerin görünümünde düzelme meydana geldiği açıktır. Bu, özellikle tedavi bitmemiş olsa da dişlerin daha iyi görünmesi gerektiğinde hastalara uyar.  Lingual teknik diş telleri, sigorta kapsamınıza bağlı olarak, geleneksel diş tellerinden biraz daha pahalı olabilir.

Özellikle ilk başta, dilli desteklerinizi takarken biraz rahatsızlık yaşayabilirsiniz. Geleneksel diş telleri dudaklarda, diş etlerinde ve yanaklarda tahrişe neden olabilirken, bazı dilli diş telleri hastalarında dili tahriş etmekten şikayetçidir. Invisalign net hizalayıcılar, pürüzsüz bir plastik malzemeden yapılmış oldukları için bu tür sorunlara gerçekten neden olmaz.

Lingual teknik diş tellerinin temizlenmesi de zor olabilir, çünkü oraya dişlerinizin arka kısmından içeri girmek biraz zordur. Bu özellikle diş ipi söz konusu olduğunda geçerlidir. Ancak, düzenli ayraçlar ve Invisalign hizalayıcılar zor olabilir ve temizlenmesi de zaman alabilir, bu nedenle buradaki fark önemsizdir. Lingual teknik tellerine gidip gitmemeye karar vermeden önce, yukarıdaki artıları ve eksileri dikkatlice tartmak önemlidir. Sonuçta, ortodontik tedavi büyük bir taahhüttür, bu nedenle ihtiyaçlarınız ve yaşam tarzınız için en iyi seçeneği seçmek önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir