Görünmez Braket Ne Demek?

Diş yapısı bozuklukları insanların psikolojik yapılarına bile zarar verme gibi bir etkiye sahiptir. Bu etkinin nedeni diş yapısının bozuk olması nedeni ile olan etkin olmayan konuşma ve estettik açıdan kötü duran gülüşlerdir. Bu kaygılardan en çok ünlü kişilikler ve iş ortamlarında sürekli iletişim halinde olan insanlardır.

Diş yapıları üzerindeki çarpıklık ya da aralıklı yapı nedeni ile olan doğal ve güzel gözükmeme kaygısı konuşmalarımızdaki akıcılığa ve özgün güzel bir gülüş için gerekli olan özgüveni bizlerden alabilmektedir. Bu nedenle diş dünyasından sıklıkla kullanılan ortodonti tedaviler insanların bu kaygılarını gidermek için kullanılmaktadır. İnsanların küçük yaşta ya da sonradan oluşan bu bozukluklarını tel tedavileri ile istenilen ölçülerde düzelterek kusursuz dişlere kavuşabiliriz.

Diş tedavi yöntemlerinde kullanılan tel tedavileri zaten şu an ki diş bozukluklarından şikayetçi olan hastalar için bir de tedavi süresince dişlerinde kötü bir eklenti durmasından endişe yaşamalarına neden olmaktadır. Bu yüzden insanların ihtiyaçları için gelişen diş dünyasında estetik kaygıları kenara bırakacak bir tedavi yöntemi mevcuttur.

Görünmez braket tedavi yöntemi ile diş telleri dişin dış kısmı yerine iç kısmına takılarak dışarıdan görünmeyen ve hastaların estetik kaygı yaşamalarının önüne geçen bir tedaviyi bizlere sunmaktadır.

Görünmez Braket Yönteminin Uygulama Aşamaları Nelerdir?

Diş yapı güzelliğimizi sağlayan ve dışarıdan görünmeden bizlere bir sorun yaratmayan bir tedavi olan görünmez braket hastalar için sağlam ve sağlıklı dişler sunmaktadır. Görünmez braket için uygulanan aşamalar ise;

  • Öncelik ile gelen hastalara tedavi anlatılarak yaşayacakları durumlar hakkında tedirginlik yaşamalarının önüne geçilir.
  • Diş yapısı bozuk olan hastanın dişlerinin kontrolleri yapılır ve diş ölçüleri alınır.
  • Yapısı bozuk dişlere takılacak braketler için kişiye özel olacak şekilde bir üretim yapılmaktadır.
  • Üretilen braketler dişlerin iç kısmına takılarak tedavi süresince bizlere eşlik eder.

Görünmez Braket Fiyatları Nelerdir?

Diş yapılarımızdaki hataları kişiye özel olacak şekilde görünmez braketler aracılığı ile tedavi eden sistemin fiyatları hastanın diş yapısındaki sorun büyüklüğüne göre değişmektedir. Bu neden ile hekiminizle konuşarak doğru bir bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Yorum (1)

  • Lingual Teknik Nedir Ne İşe Yarar - Lingual Teknik %| 17 Temmuz 2019

    […] Bu sayede dikkat çekmesiyle öne çıkan ilgi çekici olan ve düz olan altın alışımla braketler hastaya maksimum konforu sağlayarak hastanın tedaviye en hızlı şekilde yanıt vermesini […]

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir