İçten Tel

Lingual Teknik

Lingual diş tellerinin özellikleri

Lingual teknik diş telleri ile ısırık düzeltmesi mükemmel sonuçlar verir. Bu tasarımlar seramikten üretilmiş özel teknoloji ve insanlar için güvenli alaşımlar kullanılarak yapılmıştır. Geleneksel metallere alerjisi olan hastalar için modern üreticiler altın plakalı lingual diş telleri sunmaktadır.

Sistemin dikkatlice sabitlenmesi, yapının istenen süre boyunca giyilmesi için konforlu koşullar yaratır.

Bu tip diş telleri kullanılarak yapılan ortodontik tedavi süresi, klinik tablonun özelliklerine bağlıdır ve her durumda ayrı ayrı belirlenir.

Lingual diş tellerinin faydaları

Yüksek estetik Diş tellerinin dişlerin iç yüzeyine sabitlenmesi, ısırma düzeltmesinin tamamını görünmez hale getirir. Çürük riski düşük. Bu tellerin tutturulduğu emaye iç yüzeyi, sürekli tükürük ile yıkanması nedeniyle demineralizasyona karşı daha dirençlidir.

Asgari yaş kısıtlamaları. Dil yapılarının yardımı ile ortodontik tedavi, daimi dişlerin patlamasının tamamlanmasından hemen sonra yapılabilir.

Tedavi sırasında rahatlık. Bu kaşlı ayraçlar hastanın diş hekiminin bireysel özellikleri dikkate alınarak yapılır.

Lingual parantezlerin montajı

Lingual teknik desteklerin montajı, aşağıdaki adımları sağlayan tutarlı bir şemaya göre gerçekleştirilir:

Servis olduğunu. Dişlerin yeri ve dentofasiyal sistemin yapısal özellikleri hakkında bilgi edinmek için modern X-ray sistemi ORTHOPHOS XG 3D ve oklüzyon T-Scan için bilgisayar analiz sistemi kullanılmaktadır. Bireysel tedavi programı için veri elde edilmesine yardımcı olurlar.

Anatomik atmaların çıkarılması. Onların yardımı ile, gelecek braket sisteminin modellenmesi gerçekleştirilir. Bu yayınlar, hastanın dişlerinin tam bir kopyasıdır.

Diş telleri yapmak. Yapısal elemanlar, hastanın dişlerinin alçı kopyasına monte edilir ve özel bir köprü ile bağlanır.

Lingual diş telleri için bakım

Lingual teknik diş telleri kurulduktan sonra ortodontistlere bir ziyaret takvimi atanır. Bu ziyaretler, tedavi sonuçlarını ve yapının zamanında profesyonel temizliğini izlemek için gereklidir.

  • Dil sistemini takmak için anahtar diş sağlığı kılavuzları şunlardır:
  • Ağız hijyeni kurallarına dikkatlice uyulması,
  • Özel fırça kullanımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir