Lingual diş telleri

lingual teknik tedavisi

Modern dijital yöntemleri kullanarak, kliniğimizde ortodontik tedavilerini diğer insanlara görünmez hale getirecek çeşitli tedaviler sunabiliyoruz. Ortamınız sadece gülümsemenizin zaman içinde nasıl güzelleştiğini fark edecektir. Özellikle geleneksel hizalayıcı tedavilerin sınırlarına ulaştığı, yanlış hizalanmış dişlerde, kliniğimizde size uzun yıllar iyi deneyimler sunuyoruz. Cem Caniklioğlu Kliniği, “lingual teknik” alanında uzmanlaşmış bir merkezdir ve Türkiye’ de  sertifikalı uzmanıdır. 

Lingual teknik, dişlerin içine  sabit bir destek tutturulan ortodontik bir tedavi tekniğidir. Dil tedavisi, dışarıdan tamamen görünmeyen estetik açıdan yüksek kaliteli bir ortodontik diş düzeltmedir.

İlk doktor tedavisi sırasında bireysel diş ve çene yanlışlığınıza göre uyarlanmış bir strateji geliştirilmektedir. Bu durum sonucunda tedavi şekli belirlenmektedir. Lingual teknik, modern ortodontik tedavi yöntemlerine aittir. Burada, braketler dişlerin içine yapıştırılmıştır (lingual). Bu şekilde, estetik olarak yüksek bir seviyede sabit bir terapi mümkündür. Bu ayraçtaki tüm bileşenler, hasta için ayrı ayrı, bilgisayar destekli karmaşık bir prosedürle yapılır. Verimlilik açısından, dilli sabit parantezler dişlere tutturulmuş parantezlerin dışından farklı değildir.

Tedavi süreci

Her tedavinin başlangıcında ortodontist tarafından ayrıntılı bir danışmadır. Ön tartışma ve bazı hazırlıklar sonrasında, üst ve alt çenenizden izlenimler alınır. Ortodontistin talimatında, bireysel diş telleriniz, Incognito tarafından zahmetli bir laboratuvar işleminde üretilir. 

Bu kapsamlı laboratuar çalışmasını tamamlamak yaklaşık 4 hafta sürer. 

Laboratuvar çalışması biter bitmez sizi arayacağız ve bir sonraki randevuyu ayarlayacağız. Yoğun bir diş temizliği ve dişlerin yoğun bir şekilde hazırlanmasından sonra, içerideki altın parantezleri dışarıdan görünmez olarak kullanırız. Şimdi nazik diş düzeltmeye başlar. 

Şimdi yaklaşık 4-8 ​​hafta aralıklarla düzenli kontrolleri takip edin. Randevu başına yaklaşık 40 – 45 dakikalık bir tedavi süresi planlamanız gerekir.

Lingual teknik tedavisi alanında çok ama çok önemli bir tedavi sistemidir. Burada yapılacak herhangi hata sizlerin dişlerinde çok büyük sorunlar oluşturabilirler. Bu neden lingual teknik tedavisi sadece ama sadece alanında uzman doktorlar tarafından yapılan daha doğrusu yapılması gereken bir tedavi sistemidir. Alanında uzman olan Cem Caniklioğlu tarafından hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir