Lingual Teknik Tedavisi Faydaları

lingual teknik tedavisi

Lingual teknik diş telleri, dişlerinizin arkasına yerleştirilmiş, ayrı ayrı hazırlanmış braketler içerir! Lingual diş telleri benzersiz bir tasarıma ve formdadır. 

Braket tabanları, dişlerin lingual (dil tarafı) yüzeylerine en uygun konfor, uyum ve performans için sarılmak üzere şekillendirilmiştir. Çok düşük bir profile sahip olmaları nedeniyle konuşmanıza müdahale etme olasılıkları daha düşüktür. Özel ısmarlama kemer, verimli, etkili diş hareketleri sağlamak için hastanın eşsiz reçetesiyle hassas bir şekilde programlanır.

Lingual teknik diş telleri, kalabalık veya çarpık dişler gibi genel sorunlar da dahil olmak üzere hafif ila karmaşık vakaların tedavisi için mükemmeldir; aralık; çıkıntılı dişler; ve doğru bir şekilde bir araya gelmeyen dişler. Tedavi süreleri hastadan hastaya değişebilir ancak orta dereceli vakalar genellikle 12 ay içinde tamamlanırken, daha karmaşık vakalar 24 aya kadar sürebilir.

Lingual diş tellerinin faydaları

  • Estetik: Başka görünmez diş telleri mevcut olsa da, hiçbiri dişlerinin iç kısmına gizlenmiş ve dışarıdan neredeyse farkedilmeyen lingual diş telleri kadar göze çarpmayan değildir.
  • Özelleştirme: Destek, her bir hasta için konforu en üst düzeye çıkarmak ve kesin sonuçlar sağlamak için özel olarak hazırlanmıştır. Bu, ayraç oluştururken en son bilgisayar teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilir  .
  • Zaman: Sadece kısa bir sürede görünür durumda olan başarı  ve teller ayar gerektirmez. 
  • Herkes için güvenilir ve uygun: Lingual diş telleri herkes için uygundur ve her türlü yanlış diş pozisyonunu düzeltebilir
  • Bazı lingual diş telleri (örneğin, Incognito) hipoalerjenik metal alaşımından yapılmıştır – nikel alerjisi olanları mükemmelleştirir
  • Lingual teknik parantez, olası konuşma problemlerini veya rahatsızlıkları en aza indirecek şekilde özel olarak şekillendirilmiştir.
  • Dişlerinizin ön kısmına hiçbir şey yerleştirilmez, bu da tedavinin sonunda beyaz yüzeyler veya diş yüzeyinin önündeki kireçlenme riskleri hakkında endişelenmenize gerek kalmayacağınızı garanti eder. Yani bunu haftalık iyileştirilmesi görebilirsiniz bizim gülümseme braket ve teller tarafından örtülü edilmeyecektir. Tedaviniz boyunca ne kadar hareket başarabileceğimize şaşıracaksınız. Kendinden emin bir gülüş gösterene kadar uzun sürmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir