Lingual Teknik Tedavisi Nedir?

Lingual Teknik

Lingual teknik diş telleri dişlerinizin arkasına oturur ve görünür diş telleri olmadan ortodontik tedavi almak isteyen yetişkinler için mükemmel bir seçimdir. 

Lingual teknik diş telleri tıpkı geleneksel diş tellerinin yaptığı gibi parantez ve kemer telleri kullanır, ancak dişlerin önüne sabitlenmekten ziyade, diş tutucunun gerçekte görünmez olması için arka yüzeye takılıdır. Bu parantezler de daha az etkili değildir. Destek sabitlendiğinden, dişlerinize istenen pozisyona getirilmesi için sürekli baskı uygular. Dahası, tamamen dişlerinizin şekline ve diş durumunuza göre özelleştirildiklerinden, mevcut en rahat ve konforlu ortodontik tedavi seçeneklerinden biridir.

Lingual diş telleri nedir?

Lingual teknik diş telleri, dişlerinizi yerine hareket ettirmek için metal destekleri ve kemer tellerini kullanır. Bu yöntem tamamen geleneksel metal parantez için kullanılan ile aynıdır; ancak, fark, dilli dişlerin dişlerinizin arka yüzeyine takılması, onları neredeyse görünmez kılar. 

Lingual diş tellerinin 3 büyük faydası

Estetik olarak hoş:  Dilsel diş telleri, gülümsediğiniz zaman tamamen görünmezdir, müşteriyle yüz yüze olan bir işte hastalar için mükemmel bir tedavi seçeneği haline getirir ya da tedavilerinin yaşam tarzları üzerinde etki yapmasını istemiyor.

Mükemmel sonuçlar:  Lingual diş telleri hastalarımız için mükemmel, uzun ömürlü sonuçlar elde eder ve bunu kimsenin haberi olmadan yapmanın avantajına sahiptir.

Dişlerinize  göre özelleştirilmiş: Dilli parantezlerde kullanılan braketler dişlerinize göre özelleştirilmiştir, bu şekilde ağzınız onları kullanmaya alışınca rahat bir oturuş sağlar.

Lingual teknik diş telleri, hastalarımızın çoğu için mükemmel bir seçenektir, ancak onları almayı düşünüyorsanız, bilmeniz gereken bazı şeyler var. Tıpkı geleneksel diş tellerinde olduğu gibi, bazı yiyeceklerin teller ve braketler içinde sıkışıp kalması nedeniyle diyetinizi izleme konusunda dikkatli olmak isteyeceksiniz. Bazı hastalar, dil diş tellerine alıştıkça dillerinde küçük çentikler elde ettiklerini bildirir, ancak bu hızla gider. Yerinde diş telleriyle nasıl konuşulacağını öğrenmeniz gerekecek, ancak birçok hasta kendi dillerinde diş tellerine kısa sürede uyum sağladığını tespit ediyor. Ayrıca ağız hijyeninize dikkat etmek isteyeceksiniz, çünkü diş tellerinizi ilk aldığınızda fırçalama ve diş ipi manevraları yapmak biraz zor olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir