Lingual Teknik Nedir Ne İşe Yarar

Lingual Teknik

Günümüz de artık teknolojinin gelişmesiyle bir çok alanda bir çok gelişme yaşanmıştır. Bu gelişmeler sayesinde insanoğlu yeni buluşların altına imza atarak artık kendi durumlarını çok farklı noktalara götürmüştür.

İnsanoğlu son  yüz yılda çıkarmış olduğu yenilikler sayesinde insanoğlunun faydasına olan üretimler geliştirmiştir. Bunlardan bir tanesi ise lingual tekniktir.

Peki Bu Teknik Nedir Ne İşe Yarar?

Lingual teknik aslındatüm hastalar için tek tek özel ve özenle tasarlanan diş teli türüdür. Yapılan bu teknik sayesinde diş teli dişlerin dış yüzey yerine iç yüzeyine tedavi şeklinde uygulanarak ortodontik tedavi şekline lingual teknik denmektedir.

Bu tedavi’ de kullanılan araçlar tamamen kişiye özel bir şekilde tasarlanmaktadır. Bu sayede hasta için en yüksek kaliteyi ve konforu sağlamak için gerekli adımlardan bir kaçı olduğunu bilmenizde fayda vardır. Lingual teknik‘ de kullanılan tüm araçlar teknolojinin nimetlerinden faydalanmakla braket teknolojisinin en son ürü olan CAD/CAM teknolojisi kullanılarak üretilmektedirler. Bu sayede dikkat çekmesiyle öne çıkan ilgi çekici olan ve düz olan altın alışımla braketler hastaya maksimum konforu sağlayarak hastanın tedaviye en hızlı şekilde yanıt vermesini sağlar.

Geliştirilen bu sistem sayesinde hasta beklentiler tamamen beklediği tüm olayları göz önünde bulundurup. Bir tedavi planı oluşturulmaktadır. Bu plana göre hareket edilir ve diş için en sağlık ve en güvenilir yollardan işlemler yapılabilmektedir.

Biraz daha detaya inecek olursak eğer alt ve üst çene kısımlarından silikon ölçüler alınmaktadır. Bu ölçüler uzman ortodontist tarafından oluşturulmaktadır. Oluşturulan tedavi ile vakalara planlı bir şekilde tedavileri uygulanmaktadır. Tedavi içerisinde özel kullanılan parçalar laboratuvara gönderilerek, en iyi gülüşü sağlayacak apareyler üretilmektedir.

Sizlerde gülerken artık diş telleri dışarda olması yerine iç tarafından takılmasını tercih ediyorsanız hemen bizimle iletişime geçerek buna sahip olabilirsiniz.

Neden Lingual Tedavi

Gülüşleriniz de artık sizlerde görüntü açısından diş teli görünmesini istemiyorsanız lingual tedavi uygulayabilirsiniz. Ancak lingual teknik uygulayabilmek için bu alanda uzman kişiler tarafından hastaların tedavi edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde alanında uzman olmayan kişiler tarafından bu tedavi yapılırsa çok büyük sıkıntılar yaşanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir