Yetişkin Ortodonti Tedavisi

Lingual Teknik

Lingual teknik, sonuçların çok iyi derece gelişmesine yardımcı olan bir tekniktir, çünkü aparatın gerçekleştirilmesi düz bir diş modelinin bilgisayar üzerinde modeli gözlemlenmektedir. Dişe uygun model üretildikten sonra diş için tedavi sistemi oluşturulmaktadır.

Hangi durumlarda Lingual ortodonti kullanılabilir?

 Çıkıntılı dişler, kalabalık veya eğimli dişler, Lingual teknik ile çözülebilecek durumları temsil eder. Özellikle, yaşlarında diş aleti giymekten utanabilecek daha fazla yetişkin hasta için uygun bir yöntemdir.

Dilsel cihazın avantajları nelerdir?

Geleneksel dental cihaza kıyasla, Lingual teknik apartı daha az hacimlidir: ataklar aslında hastanın dişlerinin yüzeyini inceleyen karmaşık bir bilgisayarlı teknikle yapılır. Özel bir yöntem olması nedeniyle, braketler dış olanlardan daha kolay yapışır ve daha düşük bir yakalanma riski vardır.

Ekleri olmayan sabit dilli ortodonti nedir?

Sabit Lingual teknik teknik ile eksiz olarak yapılan ortodontik cihazlar da vardır. Bu tür bir aparat, metal tellerin doğrudan dişlerin üzerine, bağlantıların olmadan sabitlenmesini sağlar; bu şekilde diş kemerinin anatomisini mükemmel bir şekilde takip edebilir. Görünmez olmasının yanı sıra, cihaz da algılanamaz, dilde lezyonlara neden olmaz ve fonlama problemlerini önler.

Elde edilen sonuç nasıl korunur?

Diğer herhangi bir ortodontik tedavi türünde olduğu gibi, Lingual teknik durumunda bile, bir kısıtlama yöntemi gerekecektir. Bu şekilde yeni ve güzel gülüşünüzü koruyabilirsiniz!

Kısıtlama, yalnızca gece giymek için maskeler kullanılarak gerçekleştirilebilir. Ancak, eğer istenirse, eğer dilli cihaz size problem yaratmazsa, tedavi sırasında kullanılan cihaz yerinde tutulabilir.

En basit durumlarda, braketler bile gerekli değildir: yalnızca metal teller dişlerinizi doğru bir şekilde düzeltebilir. Bununla birlikte, bu değerlendirme kesinlikle mükemmel sonuçlar elde etmek için en uygun ve basit çözümü bulabilecek olan ortodontistin elindedir.

Lingual teknik tedavi sistemi alanında uzmanlık gerektiren bir tedavi sistemidir. Alanında uzman olmayan doktorlar tarafından yapılan tedavi sistemi için doktorların ortodontist uzmanlığı olması gerekmektedir. Alanında uzman olmayan doktorlar tarafından yapılan Lingual teknik tedavisi sizlere fayda yerine zarar verecektir.

Cem Caniklioğlu alanın uzman bir doktor olarak yıllardır Lingual teknik tedavisi alanında tedavi hizmeti sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir